Vykročení do roku 2016 a bilance aktivit o.p.s

Na tradiční akci „Novoroční běh / chůze pro zdraví“ organizované společně Klubem Zdravé Hranice a RUNGO.cz v pátek 1. 1. 2016 se nás letos sešlo 21 – tedy 12 běžců, 9 chodců (+ 2 psi = také neúnavní „běžci“ :-)
Byli jsme první, kdo v hranickém parku položil (novoroční) šlépěje v čerstvě napadlém sněhu, ve kterém jsme si také udělali startovní čáru a… vyrazili jsme vstříc letošním novým běhům, trasám, zážitkům, endorfinům a dobrým pocitům z pohybu pro zdraví!

Zdrave-Hranice-Novorocni-beh-2015-1 Zdrave-Hranice-Novorocni-beh-2015-2 Zdrave-Hranice-Novorocni-beh-2015-3

Přivítali jsme i několik nových členů Klubu Zdravé Hranice. Naše nezisková organizace pokračuje i v roce 2016 ve svých dobrovolných aktivitách s podporou zejména zdravého pohybu. Nadále platí hlavně to, že na průkazku člena klubu lze každý rok využít 2 volné vstupy na plovárnu v Hranicích (plus řada dalších výhod viz níže). Což je zatím naše jediná podpora od města (resp. od Ekoltes), jinak žádné dotace nedostáváme. Nicméně hned na začátku roku požádáme Město Hranice o finanční podporu našich aktivit a konkrétně např. měření časů čipovou technologií na našich letošních běžeckých závodech v parku.

Z formalit nás čeká sepsání Výroční zprávy naší neziskovky a publikování na tomto webu; a u notáře změny ve správní radě, nejspíš i změna sídla a hlavně změna názvu obecně prospěšné společnosti – z Tricent Hranice o.p.s. na Zdravé Hranice o.p.s.

Nadále platí, že chceme podporovat zdravý pohyb organizováním akcí, informováním o zdravé výživě a podporou budování sportovišť. Slovo „tricent“ v současném názvu znamená latinsky „třista“, ale dříve než nás bude plánovaných 300 členů Klubu Zdravé Hranice, budeme spíš mít na běžeckém závodě v hranickém parku 300 účastníků :-) K dnešnímu dni 1. 1. 2016 tedy má klub 16 členů a dále 42 bývalých členů.

Chcete-li nás i vy podpořit (a nemusíte zrovna běhat :-), můžete se také stát členem klubu. Zde je seznam výhod, podmínky a přihláška. Co připravujeme?

 • běžecký závod v hranickém parku: Hranice běhají 2016 v červnu,
 • vytrvalostní výzvu v parku HRANICE RUN & GO 2016 v září (seženeme-li na něj finanční podporu),
 • obnovení společných běžeckých a chodeckých akcí nejen v parku,
 • přednášky o zdravé výživě, sportovní výživě, o běhu, apod.,
 • novinku: běžecké stezky v Hranicích a okolí – úprava a označení v terénu, s podrobným popisem na webu zde,
 • aktualizace webu Zdravé Hranice: novinky, informace, zajímavosti, tipy, možnosti pro aktivní pohyb…,
 • spolupráci s výživovou poradkyní, která vám poradí ohledně zdravé výživy, výběru zdravých potravin, sportovní výživy a také vás zváží na speciálním tělesném přístroji,
 • spolupráci s Fitness Plovárna,
 • spolupráci s Městem Hranice,
 • získávání dalších partnerů
 • a v neposlední řadě zachování výhod pro naše členy a zajištění dalších, nových.

Prosíme, pokud vás něco napadá, s kým bychom mohli dále spolupracovat nebo jaké další aktivity zařadit, pošlete nám prosím svůj tip ze stránky zde.

Závěrem vám všem přeji hlavně pevné zdraví v roce 2016 a těším se na setkání na některé z našich akcí.

Váš Petr Kroča
ředitel Tricent Hranice o.p.s.