Běžecké závody v Hranicích zakončily svou krátkou historii opět rekordem v počtu účastníků

hb-2018-shrnuti-web

V neděli 7. října 2018 se v Hranicích konaly dvě běžecké akce. Dopoledne horský běh pro milovníky lesů, kopců a převýšení. Odpoledne pak závody pro zastánce tradičního a třeba i rekreačního běhání v místním parku.

Hned ráno v 8:30 h byla zahájena prezence, v 9:25 h proběhl výklad tratě a poté odstartoval již 2. ročník hranického HORSKÉHO BĚHU 2018. Na muže čekala dvě kola na dvanáctikilometrové trati se stoupáním přesně 600 metrů, což je podle Pravidel atletiky Českého atletického svazu přesně vzdálenost a celkové převýšení pro horský závod. Ženy běžely trail pouze na jedno kolo v délce 6,3 km se stoupáním 310 m. Nad městem Hranice byla připravena překrásná trasa (Sokolovna, Bílý Kámen, Polomná, Pod Křivým, Javorová studánka, Pod Bílým Kamenem, Sokolovna). Povrch tvořilo 72 % lesních pěšin, 12 % zpevněný povrch a jen 16 % asfalt. Občerstvovací stanice byly připraveny na 6. km a v cíli.

ČÍST CELÉ SHRNUTÍ

Cílem organizátorů bylo umožnit všem účastníkům radost ze společného pohybu a především z vlastního výkonu. Děkujeme všem účastníkům, kteří se postavili na start! Tento ročník závodů byl poslední, plány na uspořádání dalších ročníků již nejsou.

Organizátoři se loučí. Za posledních 6 let se v 6 ročnících závodu HRANICE BĚHAJÍ, ve 2 ročnících HORSKÉHO BĚHU a v 1 ročníku závodu RUN&GO zúčastnilo celkem 759 běžců, z nichž více než polovina byla z Hranic a nejbližšího okolí. Statisticky se jednalo o 227 mužů, 158 žen, 181 chlapců a 205 dívek. Celkem bylo uběhnuto 3.345 km, což je jako z Hranic až do Gruzie.

Organizátoři věří, nejen že přinesli každému účastníkovi radost z pohybu a vlastního výsledku, ale že také řadě lidem pomohli zařadit běh do každodenního života a že jim tento zdravý pohyb vydrží ještě po řadu let.